Evan Yabu, eski okul Notre Dame’de yeni dünya futbol koçu

43 yılda yalnızca üçüncü baş futbol koçunu arayan saygıdeğer, ağırbaşlı Sherman Oaks Notre Dame Lisesi, Aralık ayında sesli bir toplantı yaptı.

Knights atletizm direktörü Alec Moss, işe alma işlemini mücadeleler arasında bir dalışa eşdeğer yapmak yerine derinlere indi.

Genç gitti. Cesur gitti.

Yöneticiler, öğretim üyeleri, veliler ve mezunlardan oluşan bir danışma komitesinin onayıyla Moss, mezun olduğu okul Thousand Oaks High’da çarpıcı bir dönüşümün mimarı olan, yine de gururlu, sadık ve bazen de içine kapanık Notre Dame kabilesinin dışından biri olan Evan Yabu’yu işe aldı.

Moss, akşam yemeğinde yapılan bir röportaj sırasında Yabu’da satıldı.

Moss, “3½ saat sürdü ve 20 dakika gibi geldi” dedi. “İleri ve geri giden harika bilgilerle serbestçe akıyordu. Futbola, hayata ve genç erkekleri geliştirmeye olan tutkusu çok belirgindi.

Yeni Notre Dame futbol koçu Evan Yabu, 15 yaşındaki Amare Johnson'a antrenman sırasında önden squat egzersizinde yardımcı oluyor.

Yeni Notre Dame futbol koçu Evan Yabu, 15 yaşındaki Amare Johnson’a antrenman sırasında önden squat egzersizinde yardımcı oluyor.

(Mel Melcon / Haberler)

“Elbette X’leri ve O’ları biliyor ama bu kişi zorlukları istiyor mu? Barikatlarla savaşabilir mi? Yapabileceğine inanıyoruz ve Evan ile uzun vadeli bir işin içindeyiz.

(Sorumluluk reddi beyanı: 33 yaşındaki Yabu’yu 2003’te oğlumla bir genç futbol takımında oynadığından beri tanıyorum. Ayrıca koçluk yaptığım bir seyahat beyzbol takımında da oynuyordu ve 2013’te üniversiteden eve döndüğünde ona ilk takımını verdim. koçluk işi – 14 yaşındakilerden oluşan bir Küçükler Ligi beyzbol takımı.)

Yabu, 2007’de son sınıf öğrencisi olarak en değerli oyuncusu olduğu Thousand Oaks’ta asistan olarak futbol koçluğu yapmaya başladı, ardından Ocak 2020’de, COVID-19’dan iki ay önce, Thousand Oaks’ta baş antrenör olmadan önce Moorpark College ve Camarillo Lisesi’nde başladı. salgın vurdu.

Lancers’ın programı, önceki 25 maçını kaybettiği için darmadağındı. Yabu yönetimindeki ilk maçında Thousand Oaks, şehirler arası rakibi Newbury Park’ı son dakika gol çizgisi duruşuyla mağlup etti.

İki yıldan az bir süre sonra geri dönüş tamamlandı. Thousand Oaks, okul tarihinde ilk kez normal sezonda 10-0 kazandı ve Güney Bölümü playofflarının ilk turuna düşmeden önce 21 yıl sonra ilk lig şampiyonluğunu kazandı.

Bu tür şeyleri kaydeden Chris Fore’a göre, bu sezon dışında Güney Kaliforniya liselerinde 100 yeni baş futbol koçluğu işi açıldı. Yabu, dikkate alacağı tek kişinin Notre Dame olduğunu söyledi.

Yabu, Fransa’daki balayındayken teklifi kabul ettiğinden beri bütün gününü Sherman Oaks kampüsünde geçiriyor. Uzun süredir Knights güç ve kondisyon koçu Nick Garcia ile birlikte sabahın erken saatlerinde yapılan ağırlık antrenmanını denetliyor. Oyuncularla buluşuyor, öğle yemeği saatinde ve basketbol maçlarında görünür ve müsait durumda ve Notre Dame’ın yeteneği hakkında soru soran kolej koçlarına ev sahipliği yapıyor – UCLA asistanı Jerry Neuheisel geçenlerde Yabu’nun ofisinde bir saat geçirdi, ikisi samimi bir şekilde futbolla ilgili geniş bir yelpazeyi tartışıyor. konular.

Futbol koçu Evan Yabu, rakibi Sierra Canyon'a karşı Notre Dame Lisesi basketbol maçını izliyor.

Notre Dame futbol koçu Evan Yabu, Sierra Canyon’a karşı bir basketbol maçı için tribünde, kampüste oldukça görünür bir figür haline geldi.

(Kyusung Gong / Haberler)

Öğleden sonraları genellikle, son üç yıldır baş futbol koçu olan ve bundan 40 yıl önce efsanevi koç Kevin Rooney’nin yardımcısı olan Yabu’nun selefi Joe McNab tarafından yönetilen atletizm takımında geçirilir.

Yabu’nun koçluk pisti olmaması dışında, sporcuların yanında koşuyor. 5 fit 8 ve 168 pound, müthiş fiziksel durumda ve spor yapıyor şerbet Babası tarafından Japon mirasını kutlayan saç topuzu, uzaktan elit bir genç atlet zannedilebilirdi.

Yabu, Notre Dame’ı 1981’den bu yana 316 zafere, dört Güney Bölüm şampiyonluğuna ve 16 lig şampiyonluğuna götürürken, Rooney’nin dizginlenmiş, sarsılmaz yoğunluğunun rahat kontrpuan olan McNab’ı şimdiden kazandı.

McNab, “Bu bir değişiklik, bu kesin,” dedi. “Değişim iyi olabilir. Kevin işe alındığında, buradaki insanlar St. Francis’ten olduğu için çok heyecanlıydı. İnsanlar korkunç olduğumuzu düşündü. İnsanlar bizden nefret etti. Bu yüzden insanlar Evan’a bir şans vermeli. Kendini Notre Dame’a kaptırıyor.

Yabu, kalpleri ve zihinleri eğitme hedefinden başlayarak okulun Katolik Kutsal Haç geleneklerine bağlılığına duyduğu saygıyı ifade ediyor. Emekli olan Rooney ile bir araya geldi ve aynı zamanda John Wooden Award başkanı ve Rams oyunlarında genel seslendirme spikeri olan Notre Dame Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Sam Lagana ile vakit geçirmeyi planlıyor.

Yine de, hata yapmayın, Yabu zaten yeni öğretim yöntemleri getiriyor ve Notre Dame yörüngesinin dışından, çoğunlukla genç, yenilikçi bir asistan ekibi kuruyor.

Yabu, “Ruhsal sağlık, duygusal bölüm, uygun dinlenme, diyet ve beslenmeye çok odaklanıyoruz” dedi. “Her oyuncunun tüm takımın önünde konuşmaktan rahatsız oldukları bir şey hakkında konuşmasını sağlayacağız – futbol değil. Açıkça konuşmayı ve niyetle dinlemeyi teşvik eder.”

Maçlardan önce Şövalyeler meditasyon yapacak ve nefes alarak zihinlerini temizleyecek.

Futbol koçu Evan Yabu, merkez, ağırlık antrenmanı seansının sonunda takım üyelerini neşelendiriyor.

Futbol koçu Evan Yabu, merkez, ağırlık antrenmanı seansının sonunda takım üyelerini neşelendiriyor.

(Mel Melcon / Haberler)

Yabu, “Bu beceriyi alacaklar ve oyunlar sırasında referans alacaklar,” dedi. “Sıkıntıyla karşılaştıklarında, geri çekilin, bir nefes alın ve gitmeye hazırız.”

Yabu kadrosuna, Thousand Oaks’daki Mamba Spor Akademisi’nde futbol direktörü olan ve biyografisinde “Bütünsel Yaşam Tarzı Uygulayıcısı, Barışçıl, Güç ve Kondisyon ve Spor Performansı Koçu” sertifikasına sahip ABD Takımı hentbol oyuncusu Matthew Koman’ı ekledi. Misyonu, karşılaştığı tüm insanları barış ve sevgi ile birleştirmektir.”

Tüm değişiklikler hassas değildir. Notre Dame oyuncuları, koşuşturmayı ölçmek için antrenman sırasında GPS takip cihazları takacak ve koçların, oyuncuların ne zaman sürüklendiğini ve molaya ihtiyaç duyduklarını veya ne zaman maksimum efor sarf etmeleri gerektiğini bilmelerini sağlayacak.

Notre Dame, Trinity Ligi’nin yanı sıra Kaliforniya’nın tartışmasız en zorlusu olan Misyon Ligi’nde yarışıyor. Sadece özel okullardan oluşan lig, içeri ve dışarı transfer olan oyuncularla ünlüdür. Yabu, Southland futbol manzarası hakkında derin bir bilgiye sahip, bu da kadro inşaatı söz konusu olduğunda onun kazıklanma ihtimalini düşük kılıyor.

Birkaç Mission League takımı 2023 için yeni oyun kurucular getirdi. Geçen sezon Notre Dame’de ikinci sınıfa başlayan Wyatt Becker, Yabu’nun işe alınmasından günler sonra Chatsworth Sierra Canyon’a transfer oldu, bu yeni bir teknik direktör için bir aksilik gibi görünüyor. Ancak üç hafta sonra, aynı derecede değerli bir oyun kurucu olan Steele Pizzella, Simi Valley’den Notre Dame’a transfer oldu.

Alışılmadık bir başka personel ilavesi de genç üniversite hücum hattı koçu olarak görev yapacak olan 63 yaşındaki teknoloji ve sosyal medya direktörü Ed Hill’dir. Hill, kimin oğlu Rob Hill, Dodgers’ın ikinci lig atış direktörüdür.Thousand Oaks’ta Yabu’nun kadrosundaydı.

“Evan özel bir koç; Hill, “o” faktörüne sahip, dedi. “Teknolojiyi biliyor. Koçluk moduna giriyor ve bunu görmek güzel bir şey. Süper odaklanmış, süper verimli ve sahada her yere koşuyor.”

Notre Dame, Yabu’nun ilk yabancı manzarası değil. Jackson, Tenn’de tarihi bir Siyah okulu olan Lane College’dan mezun olduktan sonra Almanya’da bir yıl profesyonel futbol oynadı.

Kadroda Siyah olmayan üç vuruş yapmayan kişiden biri olmasına rağmen, Yabu takım kaptanı oldu, slot alıcısında başladı ve aynı zamanda beyzbol takımında oyuncu-antrenör olarak görev yaptı.

“Takımda Asyalı kanı taşıyan tek kişi kesinlikle bendim” dedi. Lane, yaşadığım en etkileyici deneyimdi. İnsanları dinlemeyi, empati kurmayı ve benden farklı bir hayatı olan insanları anlamaya çalışmayı öğrendim.”

Bu nasıl tercüme edilir? Yabu için bu, her oyuncuyu temsil etmek demektir.

“Koçlar sadece gerçekten iyi oyuncularla ilgilendiklerinde hata yapıyorlar” dedi. “Çoğu erkek kolej sporları oynamayacak. Budur. Hala bir hayat tecrübesi yaşıyorlar. Hiç oynamayan adamlarla derin ilişkiler kurmaya çalışıyorum. Bu önemli.”

Atletizm direktörü Yabu ve Moss, birkaç oyuncunun Ocak ayında Becker’ın peşinden gitmeyi düşündüğünü bildiklerini söylediler. Notre Dame son üç sezonda 9-18 yaşındaydı ve futbol şu anda kampüsteki büyük sporlar arasında açık ara üçüncü sırada yer alıyor: Erkek basketbol takımı Mart ayında eyalet 1.Lig şampiyonluğunu kazandı ve beyzbol takımı 23-2 ve 1. sırada yer aldı. Kere.

Yabu, Thousand Oaks’ta yaptığı gibi Notre Dame’ın kazanan kültürünü eski haline getirebilecek mi? Bahar futbolu bir hafta içinde başlıyor, o ve eşi Muirjani’yi Haziran’da ilk çocukları olacak ve sonbaharda zorlu bir program bekliyor. Mission League çıtayı yükseltiyor.

Üniversite kadrosunda, College of the Canyons’ta koçluk yapan ve NFL savunma görevlisini eğiten savunma koordinatörü Eddy McGilvra; hücum koordinatörü Jake Constantine, Rice, Weber State, Ventura College ve Camarillo High’da yıldız oyun kurucu; Alabama, Oregon Eyaleti ve Alliance of American Football’da oynayan alıcı koçu Richard Mullaney; uzun süredir Notre Dame öğretmeni ve defans koçu Mike Curiel; eski Harvard-Westlake asistanı DJ Stevens; ve eski Oak Park asistanı Taylor Espinoza.

Bir başka Thousand Oaks ürünü olan Denver Broncos defans oyuncusu Alex Singleton, Yabu’nun yakın arkadaşı ve bu kış Notre Dame’ın oyun kitabının geliştirilmesine yardımcı oldu. Geçen sonbaharda Broncos, Chargers ile SoFi Stadyumu’nda oynadığında Yabu, Thousand Oaks takımının tamamını maça götürdü. Singleton 19 tekli mücadele yaptı – NFL tarihindeki tek bir oyunda en çok ikinci olan.

Yabu, “Alex tonlarca antrenmanımıza ve takım toplantımıza katıldığı için çocuklar kovuldu” dedi. “Oyuncularımızı insan olarak tanımakla gerçekten ilgileniyor.”

Bu da Yabu’nun önceliği gibi görünüyor. Kazanmak bağ kurmakla ilişkiliyse, Notre Dame futbolu, yeni koçunun sahada zıpladığı gibi hızla geri tepebilir.

Evan Yabu, kampüs okuma tabelasının önünde poz veriyor "Notre Dame Lisesi" üstünde bir futbol ile

Yeni futbol koçu Evan Yabu, mezun olduğu Thousand Oaks High’daki programı değiştirdikten sonra düşünebileceği tek işin Notre Dame olduğunu söyledi.

(Mel Melcon / Haberler)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
şişli escort pendik escort ümraniye escort sweet bonanza oyna ataşehir escort kadıköy escort casinoslot Sexy Indian house maid fucking homemade xxx sex video Sexy Indian Sister Gets Naked Filmed By Her Brother MMS Scandal Sexy bua ki chut chudai ki family porn video
mecidiyeköy escort cratosroyalbet ankara escort