SİTEMİZ İLE İSİM BENZERLİĞİ OLAN MESAJLAR ALIRSANIZ LÜTFEN İTİBAR ETMEYİNİZ, BİZİMLE ALAKASI YOKTUR. DOLANDIRICI SİTE OLDUĞU KESİNDİR LÜTFEN ŞİKAYET EDİNİZ. BİZ BİR FORUM SİTESİYİZ HİÇBİR ALAKAMIZ OLMADIĞINI BİLDİRİRİZ. WHATSAPP HATTIMIZA GELEN UYARILARA İSTİNADEN BU BİLDİRİMİ YAYINLAMAK ZORUNDA KALDIK.

Nilesh Lanke, Sharad Pawar'ın yanında; Ajit, Parner MLA'nın diskalifiyeyle karşı karşıya kalacağını söyledi

hulya

New member
Ahmednagar bölgesindeki Parner'dan Milliyetçi Kongre Partisi (NCP) milletvekili, Perşembe günü başkanı Sharad Pawar ile buluştuğunda NCP'nin (SCP) yanında yer aldı ve ayrıca partinin sembolü olan trompet çalan bir adamı kaldırdı. Nilesh Lanke'nin NCP'ye (SCP) katıldığını resmi olarak duyurması beklenirken, Parner MLA, Pawar kıdemli'nin ideolojisinden asla uzaklaşmadığını söyledi.

Nilesh Lanke (sağdan ikinci), Perşembe günü Pune'da Başkan Jayant Patil ve Milletvekili Amol Kolhe'nin (sağda) huzurunda NCP (SCP) sembolünü tutuyor. (Mahendra Kolhe/HT Fotoğrafı)

Lanke'nin Ahmednagar seçim bölgesindeki Lok Sabha anketlerine NCP (SCP) adayı olarak katılması muhtemel. Lanke, seçim kampanyasına girerse Bharatiya Janata Partisi adayı Sujay Vikhe Patil ile çatışacak.

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.

Pune'daki parti ofisinde Sharad Pawar ile görüştükten sonra Lanke, Kıdemli Pawar'ı Kovid sırasındaki deneyimlerle ilgili kitabının tanıtımı için ziyarete gelmesine rağmen her zaman Pawar Senior ile birlikte olduğunu ve olmaya devam edeceğini söyledi.

“Ben her zaman Sharad Pawar'ın ideolojisine abone oldum. Benim için ideoloji ve parti aynı ve bundan hiçbir zaman sapmadım.” Lok Sabha seçimlerine Ahmednagar'dan katılmayı planlayıp planlamadığı sorulan Lanke, aynı kararın partinin üst düzey yetkilileri tarafından alınacağını söyledi.

Parner Milletvekili, Temmuz 2023'te amcasına isyan eden Ajit Pawar ile birlikte görülen ilk MLA'lar arasındaydı. Ayrıca Ajit Pawar liderliğindeki NCP'ye olan bağlılığına ilişkin bir beyan da sunmuştu. Kıdemli Pawar ayrıca Lanke'yi övdü ve Parner seçmenlerine adaleti sağlamak için çok çalıştığını söyledi.

“Covid sırasında ve sonraki yıllarda Lanke, Parner sakinleri için çeşitli önlemler aldı. Şu anda Parner'da su sıkıntısı var ve o bunun üzerinde çalışıyor” dedi Sharad Pawar.

Lanke'nin Sharad Pawar liderliğindeki partiye olası girişine tepki gösteren Ajit, Parner milletvekilini taraf değiştirmeden önce diskalifiye konusunda iki kez düşünmesi konusunda uyardı.

Lanke'nin tüm tarafları dikkate alması yönünde bir tavsiyem ve ricam var. Ajit Pawar, Baramati'de şöyle konuştu: “Birisi partiye karşı farklı bir duruş sergilerse diskalifiye yasası vardır.” Ajit'e göre Lanke'nin NCP müttefikinin yerel liderliğiyle bazı sorunları vardı.

Lanke'nin Ahmednagar bölgesinden bir bakanla sorunu vardı. Lanke ile konuştum ve konuyu Başbakan Eknath Shinde ve Başbakan Yardımcısı Devendra Fadnavis ile görüşeceğime dair ona güvence verdim” dedi.

Lanke, yerel siyasette BJP lideri ve Maliye Bakanı Radhakrishna Vikhe-Patil'in eleştirmeni olarak görülüyor. BJP, Ahmednagar'a Vikhe-Patil'in oğlu Sujay'ın adını açıkladığında onu eleştirenlerden bazıları birleşti.