SİTEMİZ İLE İSİM BENZERLİĞİ OLAN MESAJLAR ALIRSANIZ LÜTFEN İTİBAR ETMEYİNİZ, BİZİMLE ALAKASI YOKTUR. DOLANDIRICI SİTE OLDUĞU KESİNDİR LÜTFEN ŞİKAYET EDİNİZ. BİZ BİR FORUM SİTESİYİZ HİÇBİR ALAKAMIZ OLMADIĞINI BİLDİRİRİZ. WHATSAPP HATTIMIZA GELEN UYARILARA İSTİNADEN BU BİLDİRİMİ YAYINLAMAK ZORUNDA KALDIK.

Pune’lu öğrenciler 2023 MHT CET sınavlarında parlıyor

hulya

New member
Pune bölümü, Pazartesi günü açıklanan 2023 Maharashtra Eyalet Ortak Giriş Testi (MHT CET) sonuçlarında galip geldi. MHT CET 2023’te yüzde 100’e ulaşan toplam 28 öğrenciden maksimum öğrenci sayısı (yedi) Pune’dandır. Ayrıca ilk 28’in 13’ü kız.

Maharashtra Eyaleti Ortak Giriş Test Hücresine göre, ilk 28’den 14’ü Fizik, Kimya ve Matematik (PCM), geri kalan 14’ü ise Fizik, Kimya ve Biyoloji (PCB)’yi seçmişti. (TEMSİLCİ FOTOĞRAF)

Maharashtra eyaletinin Ortak Giriş Test Hücresinden üst düzey bir yetkili, adının açıklanmaması koşuluyla, “İlk 28’in listesi Tanish Chudiwal, Apurva Mahajan, Krishna Kabra, Aboli Malshikare, Mrinmayi Bhalerao, Sejal Rathi ve Pune’dan Arya Tupe’yi içeriyor.” dedi. Mumbai’den beş öğrenci ve Thane’den üç öğrenci. Yüzde 100’e ulaşan öğrencilerin 24’ü açık gruptandır. OBC grubunun lideri Tanmayi Sangewar ve Manomay Pawar olurken, Vedant Pandey bu grupta ikinci sırada yer alıyor.”

Pune’un önde gelen adaylarından biri olan Arya Tupe, “Bu giriş sınavı için gerçekten çok çalıştım ve prestijli bir mühendislik fakültesine kaydolmak istedim. Sınav bu yıl zordu ama iyi hazırlandığım için iyi notlar alıp sonuçların en üstünde bitirmeyi başardım.”

Maharashtra Eyaleti Ortak Giriş Test Hücresine göre, ilk 28’den 14’ü Fizik, Kimya ve Matematik (PCM), geri kalan 14’ü ise Fizik, Kimya ve Biyoloji (PCB)’yi seçmişti. Bu yıl MHT CET sınavına toplam 6.36.089 öğrenci kayıt yaptırdı. Bunlardan 3.03.048 öğrenci PCM’yi seçti ve bunlardan 2.77.403 öğrenci 9-13 Mayıs tarihleri arasında sınava girdi. Öte yandan, 9-13 Mayıs ile 15-20 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen sınava 3.13.732 adayın katıldığı PCB’yi 3.33.041 aday tercih etti. Mühendislik, farmakoloji ve tarım programlarına kabul için MHT-CET sınavı zorunludur.