SİTEMİZ İLE İSİM BENZERLİĞİ OLAN MESAJLAR ALIRSANIZ LÜTFEN İTİBAR ETMEYİNİZ, BİZİMLE ALAKASI YOKTUR. DOLANDIRICI SİTE OLDUĞU KESİNDİR LÜTFEN ŞİKAYET EDİNİZ. BİZ BİR FORUM SİTESİYİZ HİÇBİR ALAKAMIZ OLMADIĞINI BİLDİRİRİZ. WHATSAPP HATTIMIZA GELEN UYARILARA İSTİNADEN BU BİLDİRİMİ YAYINLAMAK ZORUNDA KALDIK.

Sangamners Mangesh üçüncü denemede UPSC sınavını geçti

hulya

New member
Pune: Üniversite eğitiminden sonra babasına çay salonunda yardım eden Mangesh Khilari, Birlik Kamu Hizmeti Komisyonu (UPSC) Salı günü sonucu açıkladı, 2022 kamu hizmeti sınavında 396. oldu.

Mangesh (R), Siyaset Bilimi derecesini sürdürmek için Pune’a geldi. (HT FOTOĞRAF)

Mangesh, Ahmednagar Bölgesi’ndeki Sangamner Taluka’daki Sukewadi Köyü’nden geliyor ve son dört yıldır Pune’daki sınava hazırlanıyor. Başarısını ailesinin güçlü desteğine bağlıyor.

Mangesh, köyünde 10. sınıf eğitimini tamamladıktan sonra Sangamner Taluka’ya taşındı. Siyaset Bilimi derecesini almak için Pune’a geldi.

“Üçüncü denemede, iki kez görüşme aşamasına ulaşmış olarak başardım. Geçen sefer yeri sadece üç puanla kaybettim. Günde 15-16 saat ders çalışırdım ve sosyal medyayı kullanmayı bırakırdım” dedi.

Bir başka aday olan Sagar Kharade, “Beşinci denemeyi başardım ve 445. sırayı aldım” dedi.

Sagar’ın tarımda çalışan anne ve babasının maddi durumu onu iş bulmaya zorladı. Ancak işteyken UPSC sınavını geçemedi. Nihayet 2018 yılında sınavlara hazırlanmak için iyi maaş aldığı işinden ayrılmak zorunda kaldı.

İki kez görüşmeye gittim” dedi.

2022 kamu hizmeti sınavında artık erkeklerden çok kızlar var. İlk 25’te 14 kız, ilk 100’de 40 kız var.

Sınav geçen yıl eylül ayında yapıldı.