SİTEMİZ İLE İSİM BENZERLİĞİ OLAN MESAJLAR ALIRSANIZ LÜTFEN İTİBAR ETMEYİNİZ, BİZİMLE ALAKASI YOKTUR. DOLANDIRICI SİTE OLDUĞU KESİNDİR LÜTFEN ŞİKAYET EDİNİZ. BİZ BİR FORUM SİTESİYİZ HİÇBİR ALAKAMIZ OLMADIĞINI BİLDİRİRİZ. WHATSAPP HATTIMIZA GELEN UYARILARA İSTİNADEN BU BİLDİRİMİ YAYINLAMAK ZORUNDA KALDIK.

Şehir şampiyonu Josiah Rosales-Cristales YouTube'da dalmayı öğrendi

hulya

New member
Hawkins Lisesi'nden birinci sınıf dalgıç Josiah Rosales-Cristales'in hikayesi sizi her gün gülümsetecek.

Güney Los Angeles'ta büyürken YouTube'daki videolara nasıl dalılacağını kendi kendine öğrendi. 4 yaşındayken mahallenin havuzuna dalmayı deneyeceği için o kadar heyecanlıydı ki yaşıyla ilgili gerçeği söylemedi.

Annesi Sabrina, “Yaşı hakkında yalan söyledi ve onlara daha büyük olduğunu ve sıçrama tahtasını kullanmasına bu şekilde izin verdiklerini söyledi” dedi.

Çarşamba günü Palisades Lisesi Şehir Bölümü dalış şampiyonasında kimse Rosales-Cristales'in kim olduğunu bilmiyordu.

“Dürüst olmak gerekirse kazanacağımı hiç düşünmemiştim” dedi.

Josiah Rosales-Cristales, CIF Şehir Bölümü erkekler dalış şampiyonasında dalış sırasında kıkırdadı.

(Steve Galluzzo / Times İçin)

Ama o kazandı.

Hawkins Lisesi'nden 14 yaşındaki birinci sınıf öğrencisi, 11 dalışta toplam 278,80 puan toplayarak Maggie Gilbert Su Sporları Merkezi'ndeki 1 metrelik tahtada üç Palisades erkek çocuğunu geride bıraktı. Üç jüri üyesinden biri ona en sevdiği dalış olan içe doğru vuruşta (olası 10 puan üzerinden) 8 puan verdi ve yedinci turda liderliği ele geçirdi.

“Kazandığıma çok şaşırdım, ilk başta endişelendim ama daha fazla dalış yaptıkça birinci veya ikinci olma şansım olduğunu fark ettim” dedi. “Suya girerken dalgaların yüzüme doğru hücum etmesi hoşuma gidiyor.”

Geçen yıl beşinci olan Palisades son sınıf öğrencisi Parker Connor, Granada Hills'ten Ava San Jose'yi 17,75 puanla yenerek 443,95'lik toplam puanla kızlar şampiyonluğuna yükseldi.

Connor'ın günün en yüksek puanı, ilk dalışları arasında bilinçli olarak seçtiği ön tam dönüşlü yarım taklada 8,5 puandı. Connor sadece madalya kazanmakla kalmadı, aynı zamanda Palisades'in Cumartesi günü City yüzme finallerinde takım toplamına dahil edilecek 20 değerli puan da kazandı.

Palisades'li Parker Connor kazandı CIF-LA Şehir Bölümü kızlar dalış şampiyonası.

(Steve Galluzzo / Times İçin)

Connor, Harbour Teacher Prep'ten Elle Crisostomo'nun 413.80 puanla kazandığı geçen yılki çabasını (377.95) büyük ölçüde geliştirdi.

Bu Rosales-Cristales için yalnızca ilk deneyimdi.

“Evet, gelecek yıl geri gelip şampiyonluğumu kesinlikle savunmak istiyorum!” dedi.

Rosales-Cristales'in işitme cihazı var ama hiçbir şeyin onu başarılı olmaktan alıkoymasına izin vermiyor. Liseden önce basketbol, futbol ve beyzbol oynadı ama YouTube sayesinde yeni dalışlar öğrenmeye devam ediyor.

Annesine Hawkins yüzme takımına katılma konusunu “Deneyeceğim” demişti.

Artık City şampiyonluğunu göstermek için boynuna bir madalya takabilir.

Muhabir Steve Galluzzo bu rapora katkıda bulundu.