SİTEMİZ İLE İSİM BENZERLİĞİ OLAN MESAJLAR ALIRSANIZ LÜTFEN İTİBAR ETMEYİNİZ, BİZİMLE ALAKASI YOKTUR. DOLANDIRICI SİTE OLDUĞU KESİNDİR LÜTFEN ŞİKAYET EDİNİZ. BİZ BİR FORUM SİTESİYİZ HİÇBİR ALAKAMIZ OLMADIĞINI BİLDİRİRİZ. WHATSAPP HATTIMIZA GELEN UYARILARA İSTİNADEN BU BİLDİRİMİ YAYINLAMAK ZORUNDA KALDIK.

Şimdi PCMC, SARATHI ile ilgili sorunları çözmek için konut topluluklarına özel erişim sunuyor

hulya

New member
Okulların sorunlarını SARATHI yardım hattı aracılığıyla dile getirebilmelerini sağladıktan sonra, Pimpri-Chinchwad Belediye Şirketi (PCMC) Salı günü ikiz şehirdeki konut toplulukları için bu yardım hattıyla iletişim kurarken karşılaştıkları sorunları ele almak üzere özel bir erişim başlattı. Hareket, Pimpri-Chinchwad’daki konut kooperatiflerinin karşılaştıkları sorunları çözmek için ayrı erişim talep etmelerinin ardından geldi.

Web sitesinde, mobil uygulamada, e-kitapta ve PDF kitapta bulunan SARATHI Yardım Hattı (8888006666), vatandaşların PCMC’ye şikayette bulunabilecekleri tek adrestir. Vatandaşlar ayrıca ihbar hattı üzerinden bilgiye ulaşabiliyor ve şikayetlerini iletebiliyor. (TEMSİLCİ FOTOĞRAFI)

Web sitesinde, mobil uygulamada, e-kitapta ve PDF kitapta bulunan SARATHI Yardım Hattı (8888006666), vatandaşların PCMC’ye şikayette bulunabilecekleri tek adrestir. Vatandaşlar ayrıca ihbar hattı üzerinden bilgiye ulaşabiliyor ve şikayetlerini iletebiliyor.

PCMC belediye komiseri yardımcısı Vijay Sarnaik, konut kooperatiflerinin şikayetlerini incelemek üzere düğüm memuru olarak atandı. Ağustos ayında yapılan bir toplantıda, Chikhali-Moshi-Charholi Pimpri-Chinchwad Toplum Federasyonu (CMCPCSF), PCMC komiseri Shekhar Singh’den konut topluluklarının şikayette bulunabileceği özel bir forum kurmasını talep etti.

Sarnaik şunları söyledi: “PCMC daha önce okulların sorunlarını çözmek için ayrı bir oturum açma kimliği sunmuştu ve artık konut topluluklarının da kendi ayrı oturum açma kimlikleri var. Şirketlere özel bir giriş kimliği ve şifresi verildi. Konut dernekleri, daha fazla dikkat gerektiren münferit sorunlar yerine, kitlesel sorunlar olan birden fazla sorunla uğraşmaktadır. Şikayetleriniz ayrı bir kategoride olup, titizlikle takip edilecektir.”

Pimpri-Chinchwad’daki konut topluluklarının su kıtlığı, tecavüzler, trafik sıkışıklığı, çöp depolama ve kötü yollar vb. gibi çeşitli sorunları var ve bunları artık doğrudan SARATHI’ye yöneltecekler. Daha önce konut kooperatifi üyelerinin PCMC’yi bizzat ziyaret etmesi ve şikayetlerini iletmesi gerekiyordu.

CMPCHSF Başkanı Sanjeevan Sangale şunları söyledi: “PCMC’nin hamlesini takdir ediyoruz ve sivil kurumu destekleyeceğiz. Şikayetler artık sistem genelinde resmi olarak kaydedilmektedir ve sivil otorite tarafından göz ardı edilemez. Ancak PCMC’nin konut kooperatiflerinin karşılaştığı sorunlara hızlı çözümler üretmesini istiyoruz.”

“Heyecan verici bir haber! Hindustan Times artık WhatsApp kanallarında
Bağlantıya tıklayarak bugün abone olun ve en son haberlerden haberdar olun! Buraya tıklayın!