SİTEMİZ İLE İSİM BENZERLİĞİ OLAN MESAJLAR ALIRSANIZ LÜTFEN İTİBAR ETMEYİNİZ, BİZİMLE ALAKASI YOKTUR. DOLANDIRICI SİTE OLDUĞU KESİNDİR LÜTFEN ŞİKAYET EDİNİZ. BİZ BİR FORUM SİTESİYİZ HİÇBİR ALAKAMIZ OLMADIĞINI BİLDİRİRİZ. WHATSAPP HATTIMIZA GELEN UYARILARA İSTİNADEN BU BİLDİRİMİ YAYINLAMAK ZORUNDA KALDIK.

Sütun: McRae kardeşler Dartmouth yolunda birbirleriyle yarışıyor

hulya

New member
Anneler Günü'nde Ebony Robinson kendini dünyanın en şanslı annesi gibi hissetti.

Eski bir Fairfax basketbol oyuncusu olan en büyük oğlu Robert McRae III, önümüzdeki ay Dartmouth'tan mezun olacak. Eski bir Fairfax voleybol oyuncusu olan kızı Elyjah, Ivy League üniversitesinde üçüncü sınıf öğrencisi. Ve Fairfax'ta futbol ve basketbol oynayan erkek bebek Romello, Harvard'ı reddettikten sonra aynı okulu seçti.

Robinson, üç çocuğunun New Hampshire'da aynı okula gitmesi hakkında “Oldukça şaşırtıcı” dedi. “Bunun hakkında hiç düşünmedim. Ben sadece yapmadım.

Kardeş rekabeti konusunda endişe duyanlar için şunu anlayın: McRae çocukları, birbirlerinin üstesinden gelmeye çalışırken birbirlerini olumlu bir şekilde motive ediyor.

Romello, “Bu daha çok kendi içimizde rekabet etmekle ilgiliydi” dedi. “Kardeşim ailenin yıldız sporcusuydu. Kız kardeşim liseye gittiğinde, kardeşimden daha iyi notlar almayı kendine hedef edinmişti. Fairfax'e gittiğimde yaşatmam gereken bir mirasım vardı.”

1,80 boyunda ve 180 pound ağırlığındaki Romello, Lions'ta basketbol oynadı, ardından annesinin sonunda pes edip oynamasına izin vermesinin ardından geçen sezon play-off'lar için futbol takımına katıldı. Robinson teslim olana kadar 10 hafta boyunca top toplayıcıydı.

“Onun sadece bir maç kenarda kalmasını bekliyordum” dedi. “Play-off'ta kaybetmeleri gerekiyordu”

Romello McRae, geçen sonbaharda Fairfax'te basketbolun yanı sıra play-off'larda da futbol oynadı.

(Luca Evans / Haberler)

McRae, ilk play-off maçında bir gol attı ve Fairfax, City Chapter Division II şampiyonluğunu kazandı. 4,3 ile kardeşleri arasında en iyi not ortalamasına sahip ve üniversite harçlarını karşılayacak Gates bursunu kazandı.

“Öğrendiğim kadarıyla sağlıklı bir rekabet her zaman iyi bir şeydir” dedi. “Başarılarımızdan dolayı her zaman birbirimizi tebrik ettik ama her zaman en iyisi olmayı istedik.”

Dartmouth'lu Robert McRae III (23) ve Romeo Myrthil (20), geçen sezon Duke'a karşı oynanan maçın ikinci yarısında sahaya çıktı.

(Ben McKeown / Associated Press)

Robert, All-City basketbol oyuncusuydu ve 2019'da Lions' City şampiyonluk takımında oynadı. Dartmouth'ta dört yıl oynadı. Romello, 2022'de City basketbol şampiyonluğunu kazandı ancak muhtemelen annesinin onayıyla Dartmouth'un futbol takımına bir örnek olmaya çalışacak.

“Kabul ettim. Devam edin ve deneyin” dedi.

Risk altındaki gençlerle çalışan Robinson, mazeret kabul etmeyen bir tavırla tek ebeveynlik yapıyor.

“Bekar bir anne olarak, özellikle de iki erkek çocuk sahibi olduğum için saçmalıklara pek yerim yoktu” dedi. “Gerçekten katı oldum. Senden yapmanı istediğim şeyi yapmana ihtiyacım var. Başka herhangi bir şeyi halledebilecek zihinsel alanım yok.

Ailesinde neyin en önemli olduğunu açıkça ortaya koydu.

“Çocuklar kesinlikle katı olduğumu söyleseler de onlara her zaman koşulsuz sevgi gösteriyorum” dedi. “Bu aşk onlara birbirlerini aynı şekilde sevmeyi öğretti. Koşulsuz sevgiyle yapabileceğiniz tek şey birbirinizin gücüne hayran olmak ve başarısından nefret etmek değil.”

Üç çocuğunun Ivy League'e girmesi ailede çok az kişinin hayal edebileceği bir şeydi, ta ki Robert lisede Princeton'daki bir işe alım sorumlusundan haber alana kadar, annemin hedefi şuydu: “Sadece okulunun parasını ödemeni istiyorum, çünkü ben bunu yapamam.” onun için öde.”

22 yaşındaki Robert, önümüzdeki ay mezun olduktan sonra yüksek lisans derecesi almaya mı yoksa çalışmak için Wall Street'e mi gitmeye karar veriyor. 21 yaşındaki Elyjah antropoloji alanında uzmanlaşıyor. 17 yaşındaki Romello mühendis olmak istiyor ve New Hampshire kışıyla başa çıkmak için kardeşinin kalın ceketlerini ödünç almayı umuyor. Anne, son çocukları olan 8 yaşındaki kızı Ellyott ile birlikte evde olacak.

“Gururlu bir anneyim” dedi.