SİTEMİZ İLE İSİM BENZERLİĞİ OLAN MESAJLAR ALIRSANIZ LÜTFEN İTİBAR ETMEYİNİZ, BİZİMLE ALAKASI YOKTUR. DOLANDIRICI SİTE OLDUĞU KESİNDİR LÜTFEN ŞİKAYET EDİNİZ. BİZ BİR FORUM SİTESİYİZ HİÇBİR ALAKAMIZ OLMADIĞINI BİLDİRİRİZ. WHATSAPP HATTIMIZA GELEN UYARILARA İSTİNADEN BU BİLDİRİMİ YAYINLAMAK ZORUNDA KALDIK.

Jonas Meskis uluslararası sörfçünün gençlik hayalini yaşıyor

hulya

New member
17 yaşındaki Jonas Meskis her gün güzel bir günmüş gibi davranıyor.

“İyi bir hayat yaşıyorum” diyor. “İnanılmaz.”

O, dünyayı dolaşan ve ikiz kardeşi Jackson'la birlikte sörfün sıcak noktalarını ziyaret eden bir sörfçü.

“Aman Tanrım, inanılmaz. Çok güzel,” diyor Jonas.

Bu hafta sonu Jonas, El Salvador'daki Surf City'de, ISA Dünya Gençler Sörf Şampiyonası'nda yarışıyor. Geçen ay British Columbia'da Kanada genç ulusal şampiyonluğunu kazanıyordu.

Kendi YouTube kanalı var. Kendisi TikTok ve Instagram'da fenomendir. Fransız bir wetsuit üreticisiyle ve Sun Mud güneş kremi için bir onay anlaşması var. Oak Park Bağımsız Okulu aracılığıyla bağımsız bir çalışma programına kaydoldu ve sabahları veya herhangi bir zamanda sörf yapmaya zaman ayırdı.

“Harika, çok eğlenceli” diyor.

Babası Jason, Oak Park Lisesi'nde müdür yardımcısıdır. Annesi okul bölgesi için çalışıyor. Kardeşi El Salvador'da yarışmaya hak kazanamadı ancak Zuma Plajı veya Ventura Limanı gezilerinde sabah sörf ortağı olarak Jonas'a katıldı.

Jonas, hiçbir şeyin dalgaya binmekten daha iyi bir adrenalin patlaması yaratmadığını ve hiçbir şeyin okyanusun ortasında bir tahta üzerinde oturmaktan daha rahatlatıcı olmadığını söylüyor.

“Oldukça hoş. Kendinizi pek çok insanın baş edemeyeceği tehlikeli bir duruma sokuyorsunuz” diyor. “Onu çok seviyorum. Beni normal dünyadan ayırması hoşuma gidiyor. Tamamen farklı bir ortama gidiyorum. Zihnimi temizleyeceğim. Hiçbir dalga aynı değildir. Her zaman yenidir, her zaman değişmektedir.”

Jonas A öğrencisi gibi konuşuyor ki öyle de. Sörfçülerin en zeki olmadığı stereotipi (“Ridgemont Lisesi'nde Hızlı Zamanlar”ı düşünün) pek uymuyor. Yine de sörfçülerin tüm ifadelerini benimsiyor. Mükemmel bir dil kullanıyor.

Moorpark sakini Jonas Meskis bu hafta El Salvador'daki Dünya Şampiyonasında sörf yapıyor.

(Jayden Beedie)

“Parçalanıyorsun” demek sörf yapmanın iyi olduğu anlamına gelir.

“Hasta” harika anlamına gelir.

“Gnarly” büyük anlamına gelir.

Sörf yarışmalarının amacı büyük bir dalgayı bulmak, ona binmek ve jüriyi etkilemektir. Kanada gençler şampiyonluğunu kazanmak Jonas için önemliydi. Anne babası ve birçok akrabası Kanadalıdır.

“Çok mutlu olmuştum. Bunu kazanmak için son üç yıldır çok çalıştım” dedi.

Ailesi ikizlere gezi masrafları ödeyerek destek oluyor ama Jonas yaz aylarında sörf dersleri vererek çalışıyor. İkizler liseden sonra Moorpark Koleji'ne kaydolmayı planlıyor.

Genç sörfçü Jonas Meskis, Dünya Şampiyonası kapsamında bu hafta El Salvador'da.

(Meskis ailesi)

Jonas şimdilik katı bir sörf programına uyuyor.

Her gün bir sörf serisi başlattı ve hayranlarını sosyal medya aracılığıyla bilgilendirdi. Fırtınalar Güney Kaliforniya'ya gelip suya girmeyi sağlıksız hale getirdikten sonra bile Cumartesi günü seri 144 güne ulaştı. Dalgıç kıyafetiyle giymek için kulak tıkaçlarını ve başlığını çıkardı ve sonrasında hastalanmamak için uzun duşlar aldı.

Sörf yapmak için Meksika, Brezilya ve Kosta Rika'yı ziyaret etti. Ne kadar süre yarışmaya devam edeceğini zaman gösterecek. Ancak sörf sevgisinin asla bitmeyeceğini açıkça belirtiyor.

“Rekabetçi olarak ne kadar ileri gitmek istediğimi bilmiyorum ama her zaman sörf yapıyor olacağımı biliyorum” dedi.

Sörf dilinde dedikleri gibi bu çok iğrenç.